לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
חקירות פרטיות בישראל

מאמרים

חקירות פרטיות בישראל

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
משרד חקירות
צרו קשר
יצירת קשר עם משרד חקירות אברמסון

שאלות ותשובות בנושא חקירות פרטיות בישראל

חקירות פרטיות בישראל: לקוחותינו פעמים רבות מוצאים עצמם נתקלים בסיטואציות חדשות בחייהם, המחייבות אותם לא רק להסתגל במהירות אלא גם להגיב – לעתים באמצעות סיועו של משרד חקירות פרטיות.

חוקר פרטי יוכל לסייע ללקוח במצבים שבהם עולה חשד לבגידה מצד בן הזוג, שותף עסקי שמגלה סימנים של אי אמינות, כאשר עולה חשד שהלקוח עצמו הפך לאובייקט של מעקב ועוד. אלא שמציאת חוקר פרטי היא לא תמיד תהליך פשוט ומטבע הדברים, הוא מעורר לא מעט שאלות – במאמר הבא ננסה לענות על חלק מהן.

שאלה: מיהו חוקר פרטי?

אז קודם כל, כמובן שנתחיל מהבסיס ונערוך היכרות עם אותו חוקר פרטי, כדי להבין את מהות תפקידו. החוק קובע בצורה מאוד ברורה מיהו חוקר פרטי ומתייחס בהגדרתו לכל מי שעוסק בהשגת ידיעות אודות הזולות לצרכי אחרים, שלא לצרכי מחקר, סקרי דעת קהל וכו’.

חקירות פרטיות בישראל: מי בעצם מוכשר לעסוק במקצוע?

רק מי שיש לו רישיון ממשרד המשפטים והוא תושב ישראלי בן 23 ומעלה, אשר סיים 12 שנות לימוד כנדרש ועבר סטאז’ במשך שלוש שנים במשרד חקירות פרטיות – רק הוא יוכל להפוך להיות חוקר פרטי וכל זאת בתנאי שעמד בבחינות הנדרשות כפי שהגדירו במשרד המשפטים, או לחילופין נמצא פטור מתקופת ההתאמנות, כפי שמוגדר בחוק.

שאלה: אז מה ההבדל בין חוקר פרטי לבין משרד חקירות?

על מנת ששיתוף הפעולה עם החוקר הפרטי יחשב ללגיטימי והראיות שיאספו תהיינה קבילות בבית המשפט, על החוקר הפרטי להציג בפניכם תעודת חוקר פרטי, רישיון משרד חקירות תקף ורצוי גם המלצות.

שאלה: מה נדרש החוקר הפרטי להציג בפניי כדי לאשר את לגיטימיות עבודתו?

חוקר פרטי אינו יכול לקבל עבודת חקירה מבלי שיש לו רישיון לניהול משרד חקירות. החוק מאוד מחמיר לגבי סעיף זה, ולכן העובר עליו עלול לעמוד לדין פלילי. חוקר פרטי כן יכול לבצע עבודת חקירה עבור משרד חקירות שבו הוא עובד.

שאלה: האם יש צורך לערוך חוזה התקשרות רשמי מול חוקר פרטי?

תמיד כדאי לערוך חוזה התקשרות רשמי עם אנשי המקצוע השונים, כל שכן כשמדובר בנושא רגיש כל כך כמו חקירה פרטית. יש להגדיר במפורש את עלויות השירותים, את הנתונים שמצפה הלקוח לקבל בעבור התשלום, את משך הטיפול בחקירה ואת התחייבותו של המשרד לספק את הנתונים הנדרשים.

שאלה: מה מגיע לי לקבל בסיום ההתקשרות מול משרד החקירות?

עבודתם של משרד חקירות היא מאוד קונקרטית ולכן בסיום ההתקשרות, על הלקוח לקבל דין וחשבון בכתב אודות השתלשלות האירועים עד כה, לרבות דו”ח מעקב לפי שעות, תיעוד, שמות החוקרים ופירוט הפעולות שננקטו לצורך השגת התוצאות.

שאלה: האם ישנן פעולות שחוקרים פרטיים יכולים לנקוט בהן לצורך השגת ראיות אך לא אזרחים?

חד משמעית לא. אילו זה היה מתאפשר, סביר להניח שהיה כאן פתח לפרובוקציות ועוולות כלפי החוקרים הפרטיים. צריך גם לזכור שלעתים תוצאותיה של החקירה עלולות להביא למסקנות שאינן עולות בקנה אחד עם ציפיותיו של הלקוח – למשל, חקירה שבסיומה מתגלה כי הבעל אינו בוגד או כי השותף הכלכלי הוא אמין, הן גם תוצאות לגיטימיות המצדיקות תשלום.

חקירות פרטיות בישראל: האם ניתן לשלם לחוקר על פי תוצאות? או על פי אחוזים?

בהחלט, אחרת לא הייתה הצדקה לקיומם של החוקרים הפרטיים. למעשה, אילו אזרח היה נוקט במכלול הפעולות בהן נוקט החוקר הפרטי, סביר להניח שהיה נעמד לדין בגין הטרדה. כמובן שגם לחוקרים פרטיים יש קווים אדומים ולא הכל מותר להם, אך במסגרת החוק יש להם מקום רב יותר לתמרון ביחס לאזרחים.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

מאמרים נוספים:

חקירה כלכלית מקיפה

איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה?

שוק החקירות הכלכליות הפך לנרחב בשנים האחרונות ומאפיין תחומים רבים ושונים . לפני שנצלול ונשיב על השאלה איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה

חוקר פרטי

איך מתבצעות חקירות פרטיות?

אין ספק כי האמת היא הערך החשוב ביותר בחיים וככל שאנו יודעים את האמת כך החיים שלנו יהיו יותר טובים. תחשבו על

כותב המאמר

יניב מור

יניב מור

יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

פנייה דיסקרטית

גלילה לראש העמוד

חוקר פרטי לכל מטרה

לפגישת ייעוץ דיסקרטית