לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
חוק האזנות סתר

חוק האזנות סתר

האזנות סתר - מה אומר החוק?

במקרים רבים לקוחות פרטיים בוחרים לקחת את החוק לידיים ולבצע האזנות סתר של האובייקט הנחקר על מנת להעניק לעצמם יתרון, בין אם אישי או עסקי. לקוחות אלה לרוב אינם מודעים לחומרת החוק המתייחס להאזנות סתר, מה שיכול לגרור להשלכות חמורות. נדמה כי כולנו מכירים את הסצינות המפורסמות בסרטים שבהן צד אחד מקליט את האחר לצורך השגת ראיות מפלילות ואף שואבים מכך השראה. מסתבר כי מדובר בהשראה פסולה, שכן החוק להאזנות סתר רואה בחומרה ביצוע מעשים כמו אלה, המתפרשים כפגיעה בצנעת הפרט.

מה אומר החוק?

אז מה בדיוק אומר החוק לגבי האזנות סתר? מסתבר כי הוא מאוד חד משמעי וקובע “האזנת סתר היא פיקוח, קליטה, הקלטה או הקשבה לשיחת הזולת ללא הסכמתם של בעלי השיחה”. למרות ההחמרה, החוק כולל כמה יוצאי דופן אשר להם מותר לבצע האזנת סתר, גם היא בתנאים מאוד מסוימים. הכוונה לגורמים כמו שר הביטחון, המשטרה (וזאת רק לאחר קבלת אישור מנשיא בית המשפט המחוזי) ובמקרים מאוד ספציפיים גם מפכ”ל המשטרה.

כפי שניתן לראות, ברשימת היוצאים מן הכלל אין שום אזכור לגורמים פרטיים או משרדי חקירות. אף יותר מכך, החוק קובע באופן שלא משתמע לשתי פנים כי מי שיבצע עבירה הקשורה להאזנות סתר ואפילו מי שייקח בה חלק (גם אם לא הקליט את השיחה בעצמו אלא רק האזין לה!) יהיה צפוי לעונש מאסר של חמש שנים, כאשר אם מדובר על חוקר פרטי – רישיונו גם צפוי להישלל.

ממה להיזהר?

גם להתקין אמצעי הקלטה ויזואליים בביתו של האובייקט הנחקר הם אסורים שכן מדובר בעבירה על החוק להגנת הפרטיות. במידה וההקלטה מתעדת לא רק את תמונותיו של האובייקט אלא גם את קולו, הרי שיש כאן עבירה פלילית כפולה- גם על חוק האזנת הסתר.

החוק קובע באופן חד משמעי כי צנעת הפרט וזכותו של האדם לפרטיותו עולה על כל מניע אחר ולכן עבירות הקשורות לנושא מתקבלות בחומרה. מכאן עולה כי שום משרד חקירות מקצועי ובעל רישיון לא יבצע האזנה בסתר מתוך החשש לאבד את רישיונו.

רוצים לבצע האזנת סתר? חשבו פעמיים

מאחר שכל אקט הקשור בביצוע האזנה בסתר, גם אם לא באופן ישיר, מתפרש כשותפות לעבירה, משרד חקירות גם לא רשאי להדריך את הלקוח לבצע האזנה כזו בעצמו, על מנת לא לקחת חלק בעבירה. לפני שמבצעים פעולות כאלה, שיש בהן סיכון פלילי, חשוב מאוד להתייעץ עם משרד חקירות מיומן, על מנת שזה יסביר לכם את כל ההשלכות של ביצוע המעשה. שימו לב כי האזנות סתר אינן נחשבות כראיות קבילות בבית המשפט ולכן הן ייפסלו.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

  מאמרים נוספים:
  השתלטות מרחוק על טלפון
  תוכנת השתלטות על טלפון נייד

  לאחרונה נשכרו אנשי משרד חקירות אמיר אברמסון לבדוק חשד לדליפת מידע תעשייתי מאחת החברות המובילות במשק. לאחר בדיקה מעמיקה התברר כי באמצעות התקנת תוכנת השתלטות

  כמה עולה חוקר פרטי בגידות הן לא עסק זול
  כמה עולה חוקר פרטי בגידות

  בהסכמי ממון רבים ישנה התייחסות לנושא הבגידות. סעיפים שלמים מנוסחים על כמה זה יכאב כלכלית לבוגד או לבוגדת ועדיין בני ובנות זוג רבים בוחרים לבגוד

  בילוש
  זיהוי טביעות אצבע

  אנו חיים במציאות מטורפת, התפתחות הטכנולוגית מאפשרת לנו להיות במקום אחד והופיע כהולוגרמה במקום אחר. כיום ישנם כלים לפתירת פשעים ואיתור פושעים שהכותבים בספרי הבלשים

  כותב המאמר
  אמיר אברמסון
  אמיר אברמסון

  אמיר אברמסון חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום, מעל 98% הצלחה.

  פנייה דיסקרטית
  חייגו אלינו עכשיו
  גלילה לראש העמוד
  חוקר פרטי לכל מטרה
  לפגישת ייעוץ דיסקרטית