לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
חוקר פרטי – התעמרות בעבודה

חוקר פרטי – התעמרות בעבודה

חוקר פרטי

למשרד חקירות נכנס בחור בשם יוסי (שם בדוי) והציג לחוקר מקרה בו הוא צריך את עזרתו.

יוסי אמר לחוקר הפרטי בכיר ממשרד החקירות, כי הוא עובד 5 שנים בחברת שיווק וכי משום שבמשך כמה חודשים (מאז שנכנס עובד נוסף למחלקה שלו) הוא חווה התעללות והתעמרות בעבודה. הוא אמר כי בשל כך הוא רוצה להתפטר מהעבודה, אבל משום שזוהי הסיבה שבגללה הוא רוצה לעזוב, הוא זכאי לפיצויי פיטורין אבל חייב להביא הוכחות לקיומה של ההתעללות.

יוסי אמר לחוקר פרטי כי ברור לו שהמנהל שלו יאמר שלא היו דברים מעולם ולכן, הוא חייב להצטייד בהוכחות טרם ההתפטרות והתביעה.

במקרה של התפטרות על רקע התעמרות בעבודה, מגיע לעובד פיצויי פיטורין כדין אם הוא מצליח להוכיח כי הוא התפטר בשל כך.

מהי התעמרות בעבודה?

התעמרות בעבודה מסביר מנהל משרד חקירות, היא תופעה ידועה בהרבה מאוד מקומות. עפ”י מחקרים שנעשו אדם אחד מכל חמישה עובדים סובל מהתעמרות בעבודה, ו-45% מהם סובלים בשל כך גם מבעיות בריאות. התעמרות בעבודה כך לפי מידע ברשת גורמת ל-10% ממקרי ההתאבדות בארץ אומר חוקר פרטי. התעמרות בעבודה מתבטאת בכל מיני צורות. זה יכול להיות קללות, צעקות, האשמות שווא, התעללות נפשית, החרמה, נידוי. עליהום מצד עובדים, אי אספקת תנאי עבודה, שיבוש מכוון של יכולת העובד לבצע את המוטל עליו. ציפיות בלתי הגיוניות, הטלת משימות שאינן בתחום הידע או המקצוע של העובד הפצת שמועות, פגיעה בפרטיות, ייחוס הישגיו של העובד לעובד אחר. פחד, איומים, בידוד ועוד.

התעמרות בעבודה- מה אומר החוק?

התעמרות בעבודה בשונה מסוגי התעללויות אחרות פיזיות או מיניות, לא זוכה למספיק התייחסות ויש גם הרבה עובדים שסובלים מהתעללות בעבודה ולא מבינים שהם יכולים לתבוע פיצויים בשל כך מסביר מנהל משרד חקירות במקצועו, חוקר פרטי.

בשנת 2015 הגיעה חברת הכנסת מירב מיכאלי הצעת חוק למניעת התעמרות בעבודה שכבר עברה בכנסת. חוקר פרטי אומר כי הבעיה המרכזית היא שתביעות המוגשות בגין כך, יש להוכיח ולכן פה נכנס לתפקיד חוקר פרטי.

התעמרות בעבודה אגב, לא חייבת להגיע רק מהכיוון של המנהל אלא יכולה להיחשב גם כהתנהגות לא נאותה מכיוונם של עובדים, שיש בה כדי למרר את חייו של העובד.

חוקר פרטי: לפעמים חייבים להקליט!

העצה הראשונה שנתן חוקר פרטי לעובד יוסי (שם בדוי) היה להתחיל להקליט שיחות שלו עם המנהל. מבחינת החוק אסור לאדם לצותת לשיחות טלפון של אדם אחר, אבל מותר לאדם להקליט שיחה בינו לבין מישהו שהמטרה שלה היא חשיפת האמת, כפי שנדרשה במקרה של יוסי.

חוקר פרטי ממשרד חקירות מוביל, הציע לו ליזום אתו שיחה על הנושא של אי-קידומו בעבודה ולהקליט את השיחה.

יוסי עשה כבקשתו של החוקר הפרטי, ומה שההקלטה הכילה היה די בה כדי להוכיח כי יש התעמרות ביוסי בעבודה מצד המנהל הישיר שלו.

המנהל אמר לו כי הוא “אפס” כך הוא התבטא וכי הוא לא מגיע לקרסוליו של העובד האחר, וכי אין לו הישגים, ולכן הוא לא מקודם ועוד ועוד האשמות, ביקורת חריפה אישית.

עפ”י עצתו של החוקר הפרטי, יוסי הוביל את השיחה להאשמות הקודמות של העובד ולמקרים אחרים שהתעלל בו והמנהל לא הכחיש את התנהגותו המתעללת, רק תלה את האשם ביוסי עצמו.

כל אלה היוו הוכחה חד משמעית לקיומה של התעללות בעבודה.

למידע על מחירים של חוקר פרטי >>

יוסי זכה במשפט- חוקר פרטי חכם!

הדרך בה הציע החוקר הפרטי ממשרד החקירות ליוסי לתעד את ההתעללות בו בעבודה גרמה לו לנצח במשפט ולקבל את פיצויי הפיטורין שלו.

מה שכל חוקר פרטי היה עושה הוא יצירת סיפור כיסוי אשר יאפשר לו לחשוף את האמת ויוסי בעצתו של חוקר פרטי עשה כפי שהורה לו ותיעד את האמת כולה.

מאמרים נוספים:
השתלטות מרחוק על טלפון
תוכנת השתלטות על טלפון נייד

לאחרונה נשכרו אנשי משרד חקירות אמיר אברמסון לבדוק חשד לדליפת מידע תעשייתי מאחת החברות המובילות במשק. לאחר בדיקה מעמיקה התברר כי באמצעות

כמה עולה חוקר פרטי בגידות הן לא עסק זול
כמה עולה חוקר פרטי בגידות

בהסכמי ממון רבים ישנה התייחסות לנושא הבגידות. סעיפים שלמים מנוסחים על כמה זה יכאב כלכלית לבוגד או לבוגדת ועדיין בני ובנות זוג

בילוש
זיהוי טביעות אצבע

אנו חיים במציאות מטורפת, התפתחות הטכנולוגית מאפשרת לנו להיות במקום אחד והופיע כהולוגרמה במקום אחר. כיום ישנם כלים לפתירת פשעים ואיתור פושעים

כותב המאמר
יניב מור
יניב מור

יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

פנייה דיסקרטית
חייגו אלינו עכשיו
גלילה לראש העמוד
חוקר פרטי לכל מטרה
לפגישת ייעוץ דיסקרטית