לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
התחזות בפייסבוק ובאינטרנט

מאמרים

התחזות בפייסבוק ובאינטרנט

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
משרד חקירות
צרו קשר
יצירת קשר עם משרד חקירות אברמסון

התחזות בפייסבוק לאדם אחר - זהירות מנוכלים מסוכנים!

התחזות בפייסבוק באינטרנט: איזה מתחזה

לא אחת אני נתקל במקרים בהם נשים בודדות, אלמנות טריות וגרושות פונות למשרדי אחרי שעולה חשש שמי שהם הכירו אינו מי שהוא באמת, ולא אחת חקירה של בדיקת רקע, מצילה הסתבכויות.

שחר שם בדוי הינו בן יחיד לאם אלמנה, כאשר יצר קשר ופנה אליי משרד חקירות אברמסון הוא מסר לי על אימו אשר הכירה דרך הפייסבוק גבר מדהים, פרופסור רב פעלים, איש חברה תוסס, המפעיל חשבון בפייסבוק, ונקרא אבי כהן (שם בדוי).

לדברי אמו האיש מאד אינטליגנט, משוחח בטלפון עם שועי הארץ, אפילו הוזמן לארועים בן לאומיים. אותו אבי סיפר כי הוא עושה מיזם עסקי בתחום הרפואה וכי הוא מזמין את אמו של הלקוח שלי לנסוע לחו”ל.

שחר בחור מפולפל יוצא יחידת מודיעין מובחרת, חוש הריח שלו הריח לו כי משהו לא מסתדר, זה החל בהתלהבות של אבי אשר מזמין את אמו של שחר, גאולה שם בדוי ,לכנסים בין לאומיים בחו”ל, אולם בדקה האחרונה מודיע כי הוא נאלץ לבטל הנסיעה ולדחותה ללא שום סיבה.

מקרה נוסף אשר הדליק לו מנורה אדומה כי האיש ללא רכב, וכי למרות שסיפר על כמה שהוא מוצלח, ביקש מגאולה שתשלם עבור המונית היות ואין לו את הארנק. בבדיקה שעשינו בפייסבוק לפי השם אבי כהן נמצאו עשרות כאלו, והאחד היחיד אשר התאים לעניין היה רשום במרכז פורום חברתי באינטרנט וכלכלן. בנוסף בכל הזדמנות נשמע אבי כהן מדבר לכאורה עם אנשי עסקים, פוליטיקאים, ואנשי מדע, לא אחת התהדר אבי כהן במצבו הכלכלי האיתן, הצביע על בית מאד יקר ויוקרתי בתל אביב ,סיפר על כך כי קיבל פרסים מעבודות בכל העולם. גם החדירה לפייסבוק הצביעה לכאורה כי מדובר באמת באיש אשכולות עם חברים כל הארץ.

בקשתי משחר כי ישיג לי את מספר הנייד של אבי כהן, התברר כי מלבד קישור לפייסבוק שנשלח מהנייד של אבי לאמו גאולה וכלל מספר נייד, לא נמצא זכר, לא בגוגל, לא באקדמיה, לא בקרב אנשי עסקים. שחר החל ללחוץ אותי בלוח זמנים כי גאולה ואבי היו צריכים לטוס תוך 48 שעות לחו”ל לענייני עבודה של אבי.

בהתאם לכך הצלחנו לאתר מי עומד מאחורי מספר הנייד, השם שנמצא דומה לשם שהאיש סיפר כי שייך לו, אבי-אל כהני (שם בדוי), שם אשר שונה לפני 8 חודשים מהשם אבי לוי (שם בדוי).

איתור פרטיו של המתחזה

האיש גרוש פעמיים, חסר רכוש לחלוטין, גר ביחידת דיור מעופשת במרכז, מתברר כי היו לו מספר חברות בכולם הגיע לפשיטת רגל, החברות היו בתחומי רפואה ומכירות.

משרד חקירות אברמסון איתר את גרושותיו מסתבר כי האיש סיבך אותן כלכלית עקב הידרדרותו הכלכלית, ועקב כך יש לו מספר תיקים של עיכוב יציאה מהארץ. כלומר כל הסיפור על נסיעות לכנסים בין לאומיים מצוץ מהאצבע, אלא אם מחזיק בדרכון זר.

שחר התלבט איך להעביר את המידע לאמו, אולם כאשר הגיע לו הדו”ח הסופי אשר חשף אדם נוכל אשר התביית על אישה מסודרת שחיפשה אהבה אחרי שבעלה נפטר. שחר הציג אותו בפני אמו. שהייתה המומה ונרעשת, אבי עצמו חש בחושיו המחודדים כי עלו עליו, ראשית נמחק ונעלם הפייסבוק שלו, שנית הוא החל להיות אגרסיבי והציע לנתק את הקשר. במיוחד שיום אחר כך היה אמור לכאורה לטוס עם גאולה לחו”ל.

שחר ישב עם אמו והראה לה עוד ראיות כי מדובר באדם מבריק, שהיה בעל חברות, אולם יוצר מצג שווא כל מצבו למרות שהוא נמצא במצוקה כלכלית קשה, גאולה החלה לשחזר ארועים בקשר שלהם אשר עוררו אצלה סימני שאלה רבים?

הצענו לגאולה לגשת למשטרה או לעיתונות כולל פרסום התמונה של אבי למען נשים אחרות אשר יכולות להיות קורבנות כפי שגאולה כמעט הייתה, לגבנו היה סיפוק אדיר בכך שתפסנו נוכל ומנענו ממנו להתלבש על נכסים וכספים של גאולה. מזל ששחר חיפש חוקר פרטי מקצועי. 

למדנו גם כי זה שקיים פייסבוק אינו בהכרח מייצג את מי שנרשם בו. ועל כן יש להיזהר כאשר משהוא מתקשר אתכם ומציג עצמו כאיש מוסד, רופא, כלכלן, פרופסור, על כך רצויה פניה אל משרד חקירות ואנחנו נחשוף מה השלד בארון אשר מוסתר.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

מאמרים נוספים:

חקירה כלכלית מקיפה

איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה?

שוק החקירות הכלכליות הפך לנרחב בשנים האחרונות ומאפיין תחומים רבים ושונים . לפני שנצלול ונשיב על השאלה איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה

חוקר פרטי

איך מתבצעות חקירות פרטיות?

אין ספק כי האמת היא הערך החשוב ביותר בחיים וככל שאנו יודעים את האמת כך החיים שלנו יהיו יותר טובים. תחשבו על

כותב המאמר

יניב מור

יניב מור

יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

פנייה דיסקרטית

גלילה לראש העמוד

חוקר פרטי לכל מטרה

לפגישת ייעוץ דיסקרטית