לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
ביצוע בדיקת פוליגרף

ביצוע בדיקת פוליגרף

ביצוע בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף היא למעשה בדיקה השאולה מהעולם הרפואי ומטרתה לבחון פרמטרים פיזיולוגיים שונים בגופו של הנבדק על מנת לקבוע האם הוא דובר אמת או לא. בשל כך, לבדיקת הפוליגרף ישנם שימושים רבים בעולם המשפטי.

בדיקת פוליגרף מבוססת על ההנחה כי אדם אינו יכול לשלוט במאפיינים פיזיולוגיים שונים המשותפים לכל מי שאינו דובר אמת וכך למעשה האמת אמורה לצאת לאור. הבדיקה בוחנת פקטורים שונים כגון לחץ דם, הזעה, דופק, מוליכות חשמלית ועוד, בעת שהנבדק נשאל סדרה של שאלות, אשר הן בחלקן טריוויאליות.

מי רשאי לבצע בדיקת פוליגרף?

להבדיל מהיבטים משפטיים אחרים, שבהם החוק מגדיר באופן חד משמעי מי רשאי לבצע אותן ומי לא (כמו למשל האזנות סתר), נדמה כי בדיקות הפוליגרף הן שטח פרוץ שכן כל אדם שעבר הכשרה מינימאלית רשאי להגדיר עצמו כבודק פוליגרף. יש לכך השלכות משמעותיות, שכן בדיקת פוליגרף עלולה לעתים לחרוץ גורלות ולקבוע מי דובר אמת ומי דובר שקר.

כיצד בוחרים במכון לבדיקות פוליגרף?

כתוצאה מכך, קיימת חשיבות גדולה בבחירת מכון לבדיקות פוליגרף שהוא אמין ומקצועי. רק כך תוכלו להיות בטוחים שהבדיקה לא תעשה לכם עוול אלא שהצדק יצא לאור. ככלל, מומלץ לבחור בבודק אשר חבר באיגוד הפוליגרף בישראל. רק באמצעות בחירה באחד מחברי האיגוד תהיו בטוחים שבחרתם בבודק מקצועי המומלץ ע”י משרד חקירות בעל שם וניסיון.

קיימים איגודים מקבילים לאיגוד הפוליגרף, אך האיגוד הראשי נחשב לאמין והבטוח מבין כולם, שכן הוא מאגד בתוכו בודקים יוצאי יחידות מובחרות בצבא, מערכת הביטחון או משטרת ישראל- תנאי שהוא בהחלט רצוי כשמדובר בקיומה של בדיקה חשובה כל כך.

עד כמה הבדיקה מדויקת?

מדובר בשאלת השאלות שכן קיימות ספקולציות רבות באשר לדיוק בדיקת הפוליגרף. כפי שניתן להבין, בדיקת הפוליגרף אינה מבוססת על מדע מדויק ולכן יש מקום לטעויות הנלקחות בחשבון. בדיקות דיוק קבעו כי תוצאות הפוליגרף הן נכונות בכ- 88% מהמקרים.

מדובר בנתון מבטיח אך לא חד משמעי, ולכן במידה ויש צורך להגיע להחלטה חד משמעית, ניתן לבחור במכון פוליגרף שלישי שישמש כבורר במקרה שבו ישנה סתירה בין התוצאות שהתקבלו משני מכוני בדיקת פוליגרף שונים- מדובר בתרחיש אפשרי בהחלט.

קבילות בדיקת הפוליגרף

עם הנתון הזה – דיוק של 88% – נשאלת השאלה עד כמה והאם בכלל תוצאות הבדיקה הן קבילות בבתי המשפט הישראליים. מסתבר כי המדינה לא רואה בבדיקת פוליגרף כראיה קבילה אלא אם כן הובאה הסכמת שני הצדדים לקבל את תוצאותיה.

במידה וניתנות עדויות סותרות ושני הצדדים מוכנים לבצע בדיקת פוליגרף על מנת להוכיח את צדקתם, במקרה כזה ניתן להשתמש בתוצאות הבדיקה כהוכחה קבילה. יש לשים לב כי ישנו סייג לקביעה הזו, שכן במשפט פלילי לא נהוג להשתמש בבדיקת הפוליגרף כהוכחה. כמו כן, במידה וניתנה הסכמה במשפט אזרחי, יש לוודא כי ההסכמה ניתנה בחופשיות ולא נכפתה על אחד הצדדים.

מאמר זה נכתב ע”י חוקר פרטי מנוסה ומקצועי כשירות לציבור.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

  מאמרים נוספים:
  השתלטות מרחוק על טלפון
  תוכנת השתלטות על טלפון נייד

  לאחרונה נשכרו אנשי משרד חקירות אמיר אברמסון לבדוק חשד לדליפת מידע תעשייתי מאחת החברות המובילות במשק. לאחר בדיקה מעמיקה התברר כי באמצעות

  כמה עולה חוקר פרטי בגידות הן לא עסק זול
  כמה עולה חוקר פרטי בגידות

  בהסכמי ממון רבים ישנה התייחסות לנושא הבגידות. סעיפים שלמים מנוסחים על כמה זה יכאב כלכלית לבוגד או לבוגדת ועדיין בני ובנות זוג

  בילוש
  זיהוי טביעות אצבע

  אנו חיים במציאות מטורפת, התפתחות הטכנולוגית מאפשרת לנו להיות במקום אחד והופיע כהולוגרמה במקום אחר. כיום ישנם כלים לפתירת פשעים ואיתור פושעים

  כותב המאמר
  יניב מור
  יניב מור

  יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

  פנייה דיסקרטית
  חייגו אלינו עכשיו
  גלילה לראש העמוד
  חוקר פרטי לכל מטרה
  לפגישת ייעוץ דיסקרטית