לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
בדיקת האזנות סתר

בדיקת האזנות סתר

בדיקת האזנות סתר - האם מאזינים לי?

החוק בישראל אוסר באופן ברור על ביצוע האזנות סתר ואף מגדיר זאת כעבירה פלילית, למעט מקרים נדירים וספציפיים מאוד. למרות האיסור החמור, גורמים בעלי אינטרסים מבצעים בדיקת האזנות סתר רבות, במטרה להשיג ראיות וממניעים שונים. גם ההתפתחויות בתחום הנאנו – אלקטרוניקה מעודדות את ההתנהגות הפלילית הזו, שכן ניתן למצוא כיום אביזרי האזנה כל כך זעירים, עד שהם כלל אינם גלויים לעין בלתי מזוינת.

עוד לפני שנדון בבדיקת גילוי האזנות סתר, חשוב שנבדוק היכן עומד החוק ביחס לביצוע האזנות לטלפונים. חוק האזנות הסתר לטלפונים נחקק כבר בשנת 1979 וקבע רק שר הביטחון או המשטרה (באישור בכתב מנשיא המדינה) ובמקרים מסוימים גם מפכ”ל המשטרה יהיו רשאים לבצע האזנות סתר, לצורך גילוי עבריינים. כלומר, מדובר באיסור כל כך חמור עד שרק הדרגים הגבוהים ביותר רשאים להפר אותו וגם זאת תוך הגבלים וסייגים מסוימים.

חוק האזנות הסתר שואף להגן על צנעת הפרט ולכן הוא גוזר מאסר ממושך למי שמחליט לבצע האזנות סתר, בניגוד לידיעת המשתתפים בשיחה ובניגוד להוראת החוק.

למי יש אינטרס לבצע האזנות סתר?

האזנות סתר מתבצעות כדי להשיג במרמה מידע שיכול לסייע לצד שביצע את ההאזנה להשיג את מטרותיו. ברוב המקרים מדובר בהאזנות סתר על רקע תחרותי, כאשר חברה מבקשת ללמוד את מתחריה בצורה לא לגיטימית. זו הפעולה שהופכת מודיעין עסקי לריגול עסקי והיא כאמור אסורה על פי חוק. מידע כזה להעניק יתרון משמעותי לחברה המאזינה ואף להביא את החברה שלה מאזינים לידי מפלה.

תחום נוסף שבו מבצעים האזנות סתר הוא בתחום האישי, בין בניה זוג והוא נעשה בעיקר על רקע בגידה או פירוק הקשר. בן/ בת זוג המעוניינים לקבל הוכחות לכך שבוגדים בהם, מבצעים האזנת סתר לבן/בת זוגם. במקרים רבים נעשה ניסיון לברר מהם המהלכים הצפויים של בן/ בת הזוג בתיק הגירושין, באמצעות האזנות הסתר.

האזנת הסתר הנפוצה ביותר וזו שמוכרת לרובנו מסרטי הקולנוע היא באמצעות הטלפון או המכשיר הנייד- אך לא מדובר באופציה היחידה- שכן ניתן גם לבצע האזנה לחלל החדר, למחשב האישי ואפילו לרכבו של הגורם המצוטט. מאחר שמכשירי ההאזנות הם כל כך משוכללים וזעירים בימינו, קיים קושי ממשי לזהות אותם ולכן נדרש גורם מקצועי שיוכל לאתרם.

איך מגלים האזנות סתר? האם יש מכשיר לגילוי האזנות?

אם אתם חושדים כי מבצעים לכם האזנות סתר על רקע מקצועי/ תחרותי או על רקע אישי, אתם מוכרחים לבצע בדיקת האזנה לצורך גילוי האזנות סתר. במידה והצד השני יצליח להאזין לכם ללא הפרעה, הוא עשוי לגלות את אסטרטגיית הגירושין שלכם או לקבל לידיו מידע עסקי רב ערך ולכן אסור שזה יקרה.

רק באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ניתן לזהות ולהילחם בטכנולוגיית ההאזנות לטלפונים ולכן חשוב לבחור משרד חקירות אשר מחזיק ברשותו ציוד משוכלל אשר באמצעותו ניתן לזהות גם את מכשירי ההאזנה המתוחכמים ביותר.

רק משרד חקירות היודע כיצד להשתמש בציוד הזה ויודע גם כיצד מבצעים בדיקה מקיפה לצורך איתור האזנות הסתר השונות – יוכל לבטל את הנזק בטרם יגיע מידע יקר ערך לידיהם של המאזינים.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

  מאמרים נוספים:
  השתלטות מרחוק על טלפון
  תוכנת השתלטות על טלפון נייד

  לאחרונה נשכרו אנשי משרד חקירות אמיר אברמסון לבדוק חשד לדליפת מידע תעשייתי מאחת החברות המובילות במשק. לאחר בדיקה מעמיקה התברר כי באמצעות

  כמה עולה חוקר פרטי בגידות הן לא עסק זול
  כמה עולה חוקר פרטי בגידות

  בהסכמי ממון רבים ישנה התייחסות לנושא הבגידות. סעיפים שלמים מנוסחים על כמה זה יכאב כלכלית לבוגד או לבוגדת ועדיין בני ובנות זוג

  בילוש
  זיהוי טביעות אצבע

  אנו חיים במציאות מטורפת, התפתחות הטכנולוגית מאפשרת לנו להיות במקום אחד והופיע כהולוגרמה במקום אחר. כיום ישנם כלים לפתירת פשעים ואיתור פושעים

  כותב המאמר
  יניב מור
  יניב מור

  יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

  פנייה דיסקרטית
  חייגו אלינו עכשיו
  גלילה לראש העמוד
  חוקר פרטי לכל מטרה
  לפגישת ייעוץ דיסקרטית