לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
בדיקת האזנה בין שותפים עסקיים

מאמרים

בדיקת האזנה בין שותפים עסקיים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
משרד חקירות
צרו קשר
יצירת קשר עם משרד חקירות אברמסון

בדיקת האזנה בין שותפים עסקיים

ליאור (שם בדוי ) הגיעה אלי באמצעות האינטרנט, כאשר חיפשה לטענתה בגוגל בדיקת האזנות, היא ציינה כי לאחרונה דולף מידע מהחברה שהיא מנהלת העוסקת בתיירות ונופש, וכי היא מעוניינת שנבצע בדיקת האזנה מקיפה במשרדים ברכב במחשב ובניידים, תוך רמיזה כי היא ושותפה עומדים להפרד עקב מיצוי הקשר בניהם. השותף לא היה פעיל בעסק אלא משקיע בלבד, אולם היו לו מפתחות וגישה למקום.

קבענו את הבדיקה לשעות מאוחרות, כאשר העובדים אינם כבר במקום, המומחה הגיע עם מיטב הציוד הקיים בשוק והכולל מערכות בדיקה משוכללות היכולות לאתר כל משדר מצלמה גם המשוכללים ביותר כפי שכל משרד חקירות צריך לשאוף.

כאשר החלה הבדיקה נמצא בקופסת הסעף של העסק סימנים של מחבר המיועד להאזנה, המכשיר עצמו לא היה, לא ניתן היה לבדוק מתי ומה היה סוג המשדר, אולם בבדיקת המחשב אותרה תוכנה אשר משדרת החוצה את המידע שרק לליאור היה נגישות אליו והוא הצעות מחיר. המומחה איתר את הרוגלה אולם לא ניטרל אותה, וזאת היות והלקוחה רצתה למנוע את הידיעה כי הנושא התגלה.

תוך כדי בדיקה ושליחת רעש לבן, אותר משדר בחדר הישיבות של העסק, הוא נמצא צמוד לאחד השולחנות באמצעות מדבקה. זה משדר מאד חדיש אשר ניתן לפתיחה בשליטה מרחוק ועל ידי הגדרות , רגישותו גבוהה מאד והוא משדר לפי רצון המשתמש.

שני הממצאים האלו היו משמעותיים היות וליאור הבינה כי מתקיים אחריה מעקב, על פי בקשתה הובא על ידנו מומחה למחשבים אשר מצא את המייל אשר אליו מועברים החומרים מהמחשב. היות והיה ברור כי רק מי שהיה לו נגישות לבניין היה יכול להטמין את המכשירים. בהתייעצות עם ליאור שמחתי לדעת כי יש מצלמה בכניסה למשרדים, וכי היא במעגל סגור, אולם אינה נצפית היות ואין אירועים חריגים.

התברר כי החומר נשמר במחשב 3 חודשים, ואחר כך מוקלט החומר החדש, סכמתי עם ליאור כי איש מטעמי ישב על הצילומים וינסה לבדוק האם בשעות הערב היו כניסות למשרדים באפן חריג.

להפתעתי הרבה באחד הצילומים נראה השותף בחברת גבר נוסף, שמייד זוהה על ידי כמי שהורשע בעבר בפרשה של האזנות סתר, ואשר רישיונו כחוקר פרטי הותלה על ידי משרד המשפטים, אולם למרות שלא היה צילום של הטמנת הציוד, היה חומר מספיק להעביר את התיק למשטרה.

בחקירה מהירה של יחידת פשעים חמורים באותו מחוז, נעצר השותף, וכן חוקר פרטי לשעבר, האיש קשר את השותף של ליאור כלקוח שלו, והשותף הודה במעשיו והסביר כי היו לו ספקות לגבי הדווח על הכנסות החברה , והוא רצה לבדוק זאת.

למעשה הבדיקה שנעשתה על ידי ליאור לבדיקת האזנה בעסק, הביאה אותה לגילוי מאד משמעותי שבגינו הותרה השותפות עם זה שהשקיע, תמורת ויתור שלו על סכום ההשקעה, עקב הסכם שבו גם ליאור מתחייבת לא לתבוע אותו.  מזל שנעשתה פנייה אל משרד חקירות ובכך הצדק יצא לאור.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

מאמרים נוספים:

חקירה כלכלית מקיפה

איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה?

שוק החקירות הכלכליות הפך לנרחב בשנים האחרונות ומאפיין תחומים רבים ושונים . לפני שנצלול ונשיב על השאלה איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה

חוקר פרטי

איך מתבצעות חקירות פרטיות?

אין ספק כי האמת היא הערך החשוב ביותר בחיים וככל שאנו יודעים את האמת כך החיים שלנו יהיו יותר טובים. תחשבו על

כותב המאמר

יניב מור

יניב מור

יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

פנייה דיסקרטית

גלילה לראש העמוד

חוקר פרטי לכל מטרה

לפגישת ייעוץ דיסקרטית