לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
תפקידו של חוקר פרטי

תפקידו של חוקר פרטי

מהו תפקידו של חוקר פרטי?

המושג ‘חוקר פרטי’ אינו נתון לפרשנות היות וישנם חוקים ברורים ותקופת הסמכה ארוכה שעל החוקר הפרטי לעבור בטרם יונפק לו רישיון ויוכל לשרת את הציבור הרחב. מטרת ההסמכה היא להכשיר חוקרים פרטיים מתאימים אשר ידעו להתמודד עם המקרים שיגיעו לטיפולם.

במשרד המשפטים קיימת  מחלקה שלמה המטפלת  בהענקת רישיונות לחוקרים פרטיים. בנוסף, ישנו חוק חוקרים פרטיים המגדיר במדויק מהו תחום סמכותו של החוקר, ממנו אסור לו לחרוג. כל החוקים והרגולציות נועדו להכשיר את הטובים ביותר לעסוק במקצוע הזה, הדורש לא מעט תכונות אישיות לצד מיומנות. במאמר הבא ננסה להבין מיהו חוקר פרטי ומהו תפקידו.

איך נולד חוקר פרטי?

קודם כל, חשוב להבין אילו סוגי אנשים מעוניינים לעסוק במקצוע הזה ולהפוך לחוקרים פרטיים: מדובר לרוב באנשים בעלי יכולת הסתגלות ועמידה בתנאי לחץ  אם כן, גם ברור שרוב החוקרים הפרטיים הם יוצאי יחידות מובחרות וקרביות בצה”ל או גופים ביטחוניים אחרים.

פרט ליצר הסקרנות, ישנן תכונות מולדות נוספות שנדרשות מהחוקרים הפרטיים, לרבות אינטליגנציה, אינסטינקטים מחודדים, אינטואיציה  יסודיות, יכולת אלתור ויצירתיות  (שנדרשת מהחוקר הפרטי לא מעט במהלך מילוי תפקידו).

כעת ניגש לפן הטכני יותר במקצוע – כיצד אדם בעל התכונות והרקע הדרוש הופך בסופו של דבר לחוקר פרטי? על מנת להשיג את הרישיון המיוחל, על החוקר הפרטי לעבור תקופת התמחות בת שלוש שנים , חוקר פרטי מתבקש לעבור מבחנים בדיני ישראל ובאתיקה מקצועית.

בכל התקופה הזו, חוקר פרטי מנוסה יידרש לחנוך את החוקר המתחיל ולהעניק לו כלים לתחילת הדרך. לאחר מכן על החוקר הפרטי לעסוק במקצוע חמש שנים עד קבלת רשיון משרד. רק חוקר בעל רישיון משרד  יהיה רשאי לקבל פניות מלקוחות בנושאים שונים.

מהו תפקידו של החוקר הפרטי?

החוק לחוקרים פרטיים מגדיר במדויק את תפקידו של החוקר: “מי שעוסק בהשגת ידיעות על הזולת או באיסופן, לצורכי אחרים ודרך שירות לכל”. במונחים ארציים יותר הכוונה לאיש מקצוע שנדרש לאסוף ראיות במטרה להוציא את האמת לאור, לטובת האינטרסים של הלקוח.

מאחר שאת תפקידו של החוקר הפרטי ניתן להשליך על תחומים רבים הקשורים בחיי היום יום, עבודתו של החוקר היא תמיד מגוונת ומתפרשת על פני נושאים שונים כגון: הונאות תביעות ביטוח, בגידות בין בני זוג, חקירות כלכליות ואיתור נעדרים או כאמור בכל מקרה שבו יש צורך לאשר או להפריך טענה מסוימת שמעלה הלקוח.

מבחן האתיקה לחוקר פרטי

כאן נכנס לפועל מבחן האתיקה שנדרש החוקר הפרטי לעבור בטרם יקבל רישיונו, כמובן חוץ מעבודה אצל משרד חקירות מקצועי , קיימת חשיבות רבה לא רק לתוצאות שיושגו אלא גם לגבי אופן השגתן. ראיות שהושגו בצורה לא לגיטימית ובניגוד להוראות החוק, יכולות להביא לפסילתן ולפסילת עדותו של החוקר בבית המשפט.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

  מאמרים נוספים:
  השתלטות מרחוק על טלפון
  תוכנת השתלטות על טלפון נייד

  לאחרונה נשכרו אנשי משרד חקירות אמיר אברמסון לבדוק חשד לדליפת מידע תעשייתי מאחת החברות המובילות במשק. לאחר בדיקה מעמיקה התברר כי באמצעות התקנת תוכנת השתלטות

  כמה עולה חוקר פרטי בגידות הן לא עסק זול
  כמה עולה חוקר פרטי בגידות

  בהסכמי ממון רבים ישנה התייחסות לנושא הבגידות. סעיפים שלמים מנוסחים על כמה זה יכאב כלכלית לבוגד או לבוגדת ועדיין בני ובנות זוג רבים בוחרים לבגוד

  בילוש
  זיהוי טביעות אצבע

  אנו חיים במציאות מטורפת, התפתחות הטכנולוגית מאפשרת לנו להיות במקום אחד והופיע כהולוגרמה במקום אחר. כיום ישנם כלים לפתירת פשעים ואיתור פושעים שהכותבים בספרי הבלשים

  כותב המאמר
  אמיר אברמסון
  אמיר אברמסון

  אמיר אברמסון חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום, מעל 98% הצלחה.

  פנייה דיסקרטית
  חייגו אלינו עכשיו
  גלילה לראש העמוד
  חוקר פרטי לכל מטרה
  לפגישת ייעוץ דיסקרטית