לייעוץ מיידי ודיסקרטי 24/7 עם אמיר אברמסון חייגו
ייעוץ דיסקרטי 24/7
תפקידו של חוקר פרטי

מאמרים

תפקידו של חוקר פרטי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
משרד חקירות
צרו קשר
יצירת קשר עם משרד חקירות אברמסון

מהו תפקידו של חוקר פרטי?

המושג ‘חוקר פרטי’ אינו נתון לפרשנות היות וישנם חוקים ברורים ותקופת הסמכה ארוכה שעל החוקר הפרטי לעבור בטרם יונפק לו רישיון ויוכל לשרת את הציבור הרחב. מטרת ההסמכה היא להכשיר חוקרים פרטיים מתאימים אשר ידעו להתמודד עם המקרים שיגיעו לטיפולם.

במשרד המשפטים קיימת  מחלקה שלמה המטפלת  בהענקת רישיונות לחוקרים פרטיים. בנוסף, ישנו חוק חוקרים פרטיים המגדיר במדויק מהו תחום סמכותו של החוקר, ממנו אסור לו לחרוג. כל החוקים והרגולציות נועדו להכשיר את הטובים ביותר לעסוק במקצוע הזה, הדורש לא מעט תכונות אישיות לצד מיומנות. במאמר הבא ננסה להבין מיהו חוקר פרטי ומהו תפקידו.

איך נולד חוקר פרטי?

קודם כל, חשוב להבין אילו סוגי אנשים מעוניינים לעסוק במקצוע הזה ולהפוך לחוקרים פרטיים: מדובר לרוב באנשים בעלי יכולת הסתגלות ועמידה בתנאי לחץ  אם כן, גם ברור שרוב החוקרים הפרטיים הם יוצאי יחידות מובחרות וקרביות בצה”ל או גופים ביטחוניים אחרים.

פרט ליצר הסקרנות, ישנן תכונות מולדות נוספות שנדרשות מהחוקרים הפרטיים, לרבות אינטליגנציה, אינסטינקטים מחודדים, אינטואיציה  יסודיות, יכולת אלתור ויצירתיות  (שנדרשת מהחוקר הפרטי לא מעט במהלך מילוי תפקידו).

כעת ניגש לפן הטכני יותר במקצוע – כיצד אדם בעל התכונות והרקע הדרוש הופך בסופו של דבר לחוקר פרטי? על מנת להשיג את הרישיון המיוחל, על החוקר הפרטי לעבור תקופת התמחות בת שלוש שנים , חוקר פרטי מתבקש לעבור מבחנים בדיני ישראל ובאתיקה מקצועית.

בכל התקופה הזו, חוקר פרטי מנוסה יידרש לחנוך את החוקר המתחיל ולהעניק לו כלים לתחילת הדרך. לאחר מכן על החוקר הפרטי לעסוק במקצוע חמש שנים עד קבלת רשיון משרד. רק חוקר בעל רישיון משרד  יהיה רשאי לקבל פניות מלקוחות בנושאים שונים.

מהו תפקידו של החוקר הפרטי?

החוק לחוקרים פרטיים מגדיר במדויק את תפקידו של החוקר: “מי שעוסק בהשגת ידיעות על הזולת או באיסופן, לצורכי אחרים ודרך שירות לכל”. במונחים ארציים יותר הכוונה לאיש מקצוע שנדרש לאסוף ראיות במטרה להוציא את האמת לאור, לטובת האינטרסים של הלקוח.

מאחר שאת תפקידו של החוקר הפרטי ניתן להשליך על תחומים רבים הקשורים בחיי היום יום, עבודתו של החוקר היא תמיד מגוונת ומתפרשת על פני נושאים שונים כגון: הונאות תביעות ביטוח, בגידות בין בני זוג, חקירות כלכליות ואיתור נעדרים או כאמור בכל מקרה שבו יש צורך לאשר או להפריך טענה מסוימת שמעלה הלקוח.

מבחן האתיקה לחוקר פרטי

כאן נכנס לפועל מבחן האתיקה שנדרש החוקר הפרטי לעבור בטרם יקבל רישיונו, כמובן חוץ מעבודה אצל משרד חקירות מקצועי , קיימת חשיבות רבה לא רק לתוצאות שיושגו אלא גם לגבי אופן השגתן. ראיות שהושגו בצורה לא לגיטימית ובניגוד להוראות החוק, יכולות להביא לפסילתן ולפסילת עדותו של החוקר בבית המשפט.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים

סיכום
תאריך ביקורת
פריט ביקורת
משרד החקירות הטוב בישראל. מניסיון אישי כואב אך מוצלח.
דירוג המחבר
51star1star1star1star1star

מאמרים נוספים:

חקירה כלכלית מקיפה

איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה?

שוק החקירות הכלכליות הפך לנרחב בשנים האחרונות ומאפיין תחומים רבים ושונים . לפני שנצלול ונשיב על השאלה איך מבצעים חקירה כלכלית מקיפה

חוקר פרטי

איך מתבצעות חקירות פרטיות?

אין ספק כי האמת היא הערך החשוב ביותר בחיים וככל שאנו יודעים את האמת כך החיים שלנו יהיו יותר טובים. תחשבו על

כותב המאמר

יניב מור

יניב מור

יניב מור, חוקר פרטי ובעל משרד החקירות הגדול בדרום "מור חקירות". מעל 98% הצלחה.

פנייה דיסקרטית

גלילה לראש העמוד

חוקר פרטי לכל מטרה

לפגישת ייעוץ דיסקרטית