משרד חקירות
צרו קשר
יצירת קשר עם משרד חקירות אברמסון

חקירות כלכליות - איתור נכסים, רכוש וחובות

אחד הנושאים השכיחים ביותר המעוררים קונפליקט וויכוחים בין צדדים החולקים מערכת יחסים מסוגים שונים – הוא הנושא הפיננסי. מדובר בנושא שנוטה לעורר מחלוקות רבות ולכן כדי ליישב אותן ולהוציא את האמת לאור, לא פעם קיימת דרישה לפנות למשרד חקירות לצורך ביצוע חקירה כלכלית.

על אף שהרקע לחקירות הכלכליות עלול להיות שונה מאוד וישנם מקרים רבים שבהם קיימת דרישה לבצע חקירה כזו, משרדי חקירות מיומנים מפתחים מודל קבוע אשר באמצעותו הם מצליחים להגיע לתוצאות הרצויות. מתי יש צורך בחקירות כלכליות וכיצד הן מתבצעות?

מהי חקירה כלכלית?

מטרתה של החקירה הכלכלית הנעשית ע"י חוקר פרטי היא לברר ממה מתקיים אדם מסוים והיא נועדה לאתר נכסים מוסתרים או תמונת מצב פיננסית שונה מזו שאובייקט החקירה הצהיר עליה. במסגרת החקירה יש לגלות מהם נכסיו של האובייקט, עם אילו בנקים הוא עובד, מהי רמת האשראי ממנו הוא נהנה וכד'.

חקירה כלכלית מתרכזת לא רק בנכסים והנאות הכלכליות מהן נהנה אובייקט החקירה אלא גם בוחנת פנים שליליים יותר הקשורים ברמת חייו הכלכלית, כמו לדוגמא חובות שצבר, היכן ניתן להטיל עיקול כספים על נכסיו, מהו המוניטין הכלכלי שלו, מהי מידת הסיכון בעת ביצוע עסקים מולו וכד'.

מתי יש צורך לבצע חקירות כלכליות?

כפי שציינו, חקירות כלכליות הן שכיחות היות והפן הכלכלי הוא החוט המקשר בין מערכות יחסים רבות, בעלות אופי שונה. באופן כללי ניתן לחלק את החקירות הכלכליות לשני סוגים עיקריים: האחת היא חקירות מטעמם של מוסדות, כמו למשל עיריות, קיבוצים ומשרדי ממשלה שונים, המבקשים לנהל חקירה כלכלית אודות גורמים פרטיים המבקשים הנחות או הטבות מסוימות עקב מצב כלכלי דוחק או לחילופין כאשר מתעורר חשש כי אותו גורם אינו מדווח למס הכנסה.

הסוג השני הוא חקירות כלכליות המתבצעות מטעמו של גורם פרטי. כאן יש מספר תת קטגוריות שכן חקירות כלכליות פרטיות יכולות להתבצע מכמה טעמים: חקירה שמתבצעת לפני כניסה לשותפות עסקית, על מנת שהצד המזמין יהיה בטוח שהוא אינו עומד להיכנס לשותפות שנועדה לכישלון כלכלי.

אפשרות נוספת ושכיחה מאוד היא פנייה אל משרד חקירות ובכך הזמנת חקירה כלכלית במעמד הגירושין, למשל כאשר בן הזוג מצהיר על הצהרות נמוכות מאוד לפיהן עומדים להיקבע דמי המזונות ובת זוגו אינה יכולה לממש את רכושם המשותף מאחר שאינה מודעת להיקפו.

לייעוץ מיידי ודיסקרטי חינם השאירו פרטים